Gonca Buker

Gonca KUNDUZCU BÜKER

Oyuncu /Eğitmen

2007 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğini bitirdikten sonra 2013 yılında Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Tiyatro Bölümünden birincilikle mezun oldu. Konservatuvar yıllarında “Macbeth” (2011), “Antigone” (2012) “Mahmud ile Yezida” (2013), “Zenabir” (2013), “Çok Bilmiş” (2013) gibi oyunlarda rol aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını 2020 yılında tamamladı.

Ankara Sanat Tiyatrosu “De Ki İşte” (2006) ve “Töre” (2008) , Ankara Devlet Tiyatrosu “Küçük Bir Mucize” (2007), Konya Devlet Tiyatrosu “Güzel ve Çirkin” (2011) ve İstanbul Devlet Tiyatrosu “Çöl Fırtınaları” (2013) oyunlarında ve aynı zamanda birçok özel tiyatroda da rol aldı.

Özel olarak resim ve dansla yakından ilgili olan oyuncu, İstanbul 2010 Dans Platformu “Bahar” ve ayrıca “Karanlık Taraf” (2011) gösterisinde, yüksek lisans programında “Dansla Oyun” isimli gösterilerde dans etmiştir.

Ayrıca Vanish, Karaca gibi ünlü markaların reklam filmlerinde, kısa filmlerde ve Arka Sokaklar adlı dizide oynadı. Oyunculuğunun yanında tiyatro ve yaratıcı drama eğitmenliği, engellilerle de tiyatro dersleri yapmaktadır.

2018 yılının Mart ayında Yaşar Büker ile birlikte Mesele Kumpanya' yı kurarak bir çok oyun ve yapımda görev almaktadır.

Yaşar Buker

Yaşar BÜKER

Yönetmen / Oyuncu / Eğitmen

1981 yılında Adana’da doğan oyuncu 2005 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro / Oyunculuk bölümünden mezun oldu. 2020 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksek Lisans Programında öğrenim görmeye başlamıştır.

2003 yılında öğrenciliği sırasında Adana Şehir Tiyatrolarının Turgut Özakman’ın yazıp Taner Birsel’in yönettiği “Resimli Osmanlı Tarihi” adlı oyunuyla profesyonel oyunculuğa adım attı.

Oyuncunun rol aldığı diğer oyunlar, 2004 yılında Mustafa Kurt’un yönettiği Joko’nun Doğum Günü (Ç.Ü. Devlet Konservatuvarı) 2005 yılında Cihangir Nevruzov’un yönettiği “Afife Jale” (Ç.Ü Devlet Konservatuvarı), Bülent Arın’ın yönettiği Carmela ile Paulino (Adana Devlet Tiyatrosu) 2006 yılında Büyük Miras (A.D.T) ve Uyuyan Güzel (A.D.T) adlı çocuk oyunlarının yanı sıra Semih Sergen’ in yönettiği Ellerimin Arasındaki Hayat (A.D.T) adlı oyunlarda rol aldı.

Oyuncu 2008 yılında İstanbul’a taşınarak çalışmalarına halen İstanbul’da devam etmektedir. Oyuncunun İstanbul’daki tiyatro çalışmaları: 2009 yılından başlayarak üç sezon devam eden Toby Wilsher’ in yönettiği “Kral Dairesi” (İstanbul Devlet Tiyatrosu) adlı oyunda oyuncu, 2012 yılında Hidayet Sayın’ın yönettiği “Herkesin Bildiği Sırlar” adlı oyunundaysa reji asistanı olarak görev almıştır. Oyuncu aynı kurumda son olarak Şakir Gürzumar’ ın yönettiği “Çöl Fırtınaları” adlı oyunda rol almıştır.

Son olarak Alternatif Sanat Tiyatro Topluluğunda oyuncu olarak görev alan oyuncunun, bu toplulukta Kenan Korkmaz’ın rejisiyle oynadığı oyunlar “Büyük Oyun” ve “Uzun Hikâye” adlı oyunlardır.

Oyuncunun rol aldığı televizyon dizilerinden bazıları: Beyaz Gelincik, Kara Yılan, Leylan, Dedektif Biraderler, Adanalı, Arka Sokaklar, Doktorlar, Ezel, Bir Kadın Tanıdım, Kurtlar Vadisi, O Hayat Benim, Aliya. Oyuncunun rol aldığı sinema filmleri: Bir Gün Bir Çocuk, Beyaz Hüzün.